Dieta a układ krążenia

Układ krążenia naszego organizmu składa się z serca, tętnic, żył i naczyń włosowatych. Układ krążenia transportuje tlen, składniki odżywcze, wodę i krew w naszym ciele, pomaga również w sprzątaniu produktów przemiany materii. Zachowanie rzeczonego systemu w należytej formie jest konieczne dla naszego zdrowia.

Jedną z rzeczy, które możemy poczynić, aby nasz układ krążenia był w dobrej formie, jest upewnienie się, że dostarczamy odpowiednie witaminy i minerały.

https://chirurg-naczyniowy.warszawa.pl/bez-kategorii/page/3/

Witamina C odpowiada za wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych w całym organizmie. Ma to związek z jej funkcją w wytwarzaniu kolagenu, który jest nieodzowną tkanką łączną.

Miedź jest minerałem niezbędnym w procesie tworzenia tkanki łącznej organizmu.

Biotyna ma decydujące znaczenie dla zdrowia układu krążenia, a także dla wydajności układu krążenia, albowiem pełni funkcję w wielu istotnych procesach enzymatycznych.

Witamina E na kilka sposobów wspiera prawidłowe działanie układu krążenia. Pomaga rozszerzać żyły i odgrywa rolę w kontrolowaniu krzepnięcia krwi. Innym istotnym aspektem witaminy E są jej właściwości przeciwutleniające, wspólne z witaminą C. Witaminy te, z pomocą innych przeciwutleniaczy, służą do przenoszenia wolnych rodników, które zostawione bez kontroli mogą niszczyć tkankę.

Potas, od dawna znany jako korzystny dla serca, służy też innym częściom układu krążenia. Jedną z istotnych funkcji potasu jest kontrolowanie ciśnienia krwi i stabilności płynów w układzie krążenia. Sód ma współudział w tych istotnych funkcjach utrzymywania równowagi i ciśnienia krwi. Tyle słyszymy o minusach sodu, że łatwo zapomnieć, że w rzeczywistości sód jest minerałem koniecznym do funkcjonowania organizmu, zwłaszcza układu krążenia.

Oczywiste jest, że układ krążenia jest niezbędny dla zdrowego organizmu. Właściwe jest wspomaganie jego funkcji dietą, która spełnia zalecane dzienne porcje witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *