Bielactwo

Bielactwo nabyte to strata pigmentacji skóry. Ta choroba jest skutkiem ataku autoimmunologicznego i dotyczy on melanocytów skóry.

https://potliwosc.net/ 

Bielactwo nabyte najczęściej występuje późno w wieku dorosłym. Wczesne plamy, które zaczną pojawiać się na skórze, mogą rosnąć lub mogą mieć stałą wielkość. Nierzadko te plamy są podrażnione ze względu na ich lokalizację. Przykładem tego są stopy i kostki, gdzie plamy są w częstym kontakcie z butami, skarpetami itp. Nierzadko bielactwo pojawia się po raz pierwszy w wyniku stresu, który uderza w układ odpornościowy, co sprawia że organizm zaczyna wyniszczać pigment skóry.

W przeciwieństwie do większości chorób, bielactwo nie jest tylko problemem medycznym. Choroba dotyka sfery psychicznej. Osoby dotknięte chorobą muszą uważać, jest ochrona przed słońcem i innymi źródłami UV. Jest to nieodzowne, ponieważ pigment skóry stanowi dla naszego organizmu barierę chroniącą przed promieniami UV.

Jak zawsze zaleca się wizytę u lekarza, jeśli przypuszczasz, że masz bielactwo nabyte. Może to uchronić Cię przed oparzeniami i pomóc chronić Twoje ciało przed uszkodzeniem skóry.

Ilustracje nie pokazują bielactwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *